Повне видання творів Лесі Українки
Інформація - Оголошення
Вівторок, 08 червня 2021, 13:47

Нашій бібліотеці подарували перше повне нецензуроване видання творів Лесі Українки у 14 томах, яке вийшло цього року до 150-річчя від дня народження нашої видатної співвітчизниці. Зібрання видане завдяки співпраці Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти і Українського інституту книги. Головним центром підготовки став Волинський національний університет імені Лесі Українки, до роботи залучили також науковців зі Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога та Києва. Унікальне зібрання включає поетичні і прозові твори, листи, рукописи та чернетки письменниці. Зусиллями науковців відновлено структуру тих текстів, з яких вилучали окремі фрагменти у попередніх виданнях радянського часу.

 
Сезон повернення книжок
Інформація - Оголошення
Четвер, 03 червня 2021, 11:04

Запрошуємо студентів повернути навчальну літературу до 5 липня.

Пункти книговидачі: Відділ обслуговування навчальною літературою 1-0389

Абонемент гуманітарних та періодичних видань 1-0179

 
Вітаємо з Днем вишиванки!
Інформація - Електронні виставки
Середа, 19 травня 2021, 14:00

Історія національного вбрання українців сягає глибини віків. Вишита сорочка – це не просто красивий одяг, а відображення історії і культури українського народу. В давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров'я. Наш народ ставився до вишиванки як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, зберігалися як реліквії. За часів Незалежності українська вишиванка рішуче повернула свою загальнонародність. Як чоловічі, так і жіночі варіяції на тему традиційних вишиванок нині поширені на урочистих та молодіжних заходах, посіли своє місце у весільній моді.

 
День науки в Україні: вітаємо усіх освітян-науковців!
Інформація - Оголошення
П'ятниця, 14 травня 2021, 12:05

Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже завдяки науці людство досягло прогресу і розвитку, пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій. Свято працівників науки запроваджене в Україні у третю суботу травня згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року. Бажаємо усім науково-педагогічним працівникам, ученим, молодим науковим дослідникам міцного здоров'я, невтомності у новаторському пошуку, втілення інноваційних проектів задля прогресу та розвитку!

 
До Дня пам’яток історії та культури
Інформація - Електронні виставки
П'ятниця, 16 квітня 2021, 14:18

18 квітня в Україні щорічно відзначається День пам’яток історії та культури, також це – Міжнародний день пам’яток і історичних місць, встановлений Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’яток і визначних місць, створеною при ЮНЕСКО з метою зробити популярними та зберегти унікальні в своєму роді об’єкти. Україна є членом ЮНЕСКО з 1954 року. До списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО належать сім об’єктів в Україні, чотири з яких повністю знаходяться у межах української території, три пам'ятки частково перебувають на території інших держав. Станом на 2020 рік Україна додала ще 17 об’єктів у попередній список Світової спадщини ЮНЕСКО.

 
Ліна Костенко – видатна поетеса сучасності
Інформація - Електронні виставки
П'ятниця, 19 березня 2021, 13:13

Ліна Костенко

Одна із найвідоміших українських поетес, письменниця і громадська діячка, щира й безкомпромісна Ліна Костенко захоплює і дивує своїм надзвичайним талантом і широким творчим діапазоном. Вона є автором понад 15-ти поетичних збірок, історичних романів у віршах, прозового роману «Записки українського самашедшого». Нашій славетній співвітчизниці виповнюється 91 рік, але, не дивлячись на свій вік, вона продовжує творити і висловлювати свою думку про події в українському суспільстві.

 
Інформаційні заходи з питань користування ресурсами ScienceDirect
Інформація - Оголошення
П'ятниця, 19 лютого 2021, 14:25

ScienceDirect

До уваги науковців!

Інформаційні заходи з питань користування ресурсами ScienceDirect

З 17 лютого 2021 року українським користувачам надано доступ до спеціального порталу (доступ за посиланням: https://www.elsevier.com/pl-pl/solutions/sciencedirect/ukraine), де буде публікуватися інформація українською мовою про ресурси платформи ScienceDirect з питань їх використання. Заплановані тренінги та вебінари відбудуться в лютому-квітні 2021 року. Участь у вебінарах безкоштовна. Розклад вебінарів регулярно публікується на інформаційному порталі: «Elsevier Online Training Hub. Central and Eastern Europe. Webinars in Local Languages» у розділі для українських користувачів.
Доступ до самої БД «ScienceDirect» здійснюється в режимі онлайн через зовнішні IP-адреси університету (тобто доступ до повних текстів в локальній мережі університету). На сайті НТБ КНУТД розташований банер: ScienceDirect
Нагадуємо, що доступ до платформи ScienceDirect діє з січня по грудень 2021 року.

 
820 років від дня народження князя Данила Галицького
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Вівторок, 09 лютого 2021, 15:14

Данило Галицький

Данило Галицький – один з найвидатніших українських князів, могутній правитель, політик і дипломат, хоробрий воїн і талановитий полководець. Час його правління – доба найбільшого економічно-культурного піднесення та політичного посилення Галицько-Волинської держави.

Завантажити Інформаційний листок (Файл у форматі .doc)

 
Катерина Василівна Білокур – народна художниця
Інформація - Електронні виставки
Понеділок, 07 грудня 2020, 12:28

Катерина Білокур

Катерина Білокур (1900-1961) є однією з найбільш знаних українських художниць ХХ сторіччя. «Хочу бути художником!» – автобіографічна цитата і життєве кредо майстрині. Катерина Білокур пережила усі найжахливіші сторінки української історії минулого століття: революцію, Голодомор, Другу світову війну, та попри все спромоглася реалізувати свою заповітну мрію. Така відданість своєму ідеалу і сьогодні викликає величезну повагу. Усе унікальне мистецтво Катерини Білокур проникнуте прагненням додати у життя краси і любові.

 
Григорій Савич Сковорода - видатний український філософ
Інформація - Електронні виставки
П'ятниця, 04 грудня 2020, 11:48

Григорій Савич Сковорода одна з найяскравіших постатей України ХVІІІ століття. Він мав значний вплив на сучасників своїми віршами, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали українським Сократом. Його оригінальна і багатогранна творчість стала підґрунтям для подальшого розвитку української літератури, торувала шлях гуманістичним філософським течіям наступного століття.

 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>

Сторінка 23 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар